sigara ile tütün arasındaki 5 fark

sigara ile tütün arasındaki 5 fark

Her yazımızın başında belirtiğimiz gibi yine tekrarlamakta fayda var. Sigara ve tütün mamülleri içmek sağlığa zararlı ve ciddi hastalıklara yol açmaktadır. Bunun farkında olarak hala sigarayı bırakamayanlara bi nevi bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Tütün İle Sigara Arasındaki 5 fark nedir halbuki ikisinin de hammaddesi tütün olmasına rağmen ne gibi farklar vardır? bunlardan bahsedeceğiz.

Tütün ile sigara arasında en belirgin fark birinin işlenmiş birinin işlenmemiş yani doğal olmasından kaynaklanıyor diyebiliriz.

Ayrıca sigara da filtre bulunurken sarma tütün de filtre bulunmamaktadır. Sarma tününün yerini şimdilerde bildiğiniz gibi filtreli tütün sarabileceğiniz cihazlarda piyasadadır. bunlar kullanıldığında bu radaki fark 1 kademe düşmüş oluyor.

Aradaki üçüncü belirgin fark ise tabiki tütünün fiyatının sigaraya göre çok çok düşük olması. Bu maliyet hesabı yapanlar için gayet önemli bir fark olsa gerek.

Tütün İle Sigara Arasındaki Dördüncü fark ise içindeki katkı maddeleri. Sigaralardaki tütünlerde ciddi oranda katkı maddesi bulunurken tütün ise gayet doğaldır. Doğal olması tabiki daha az zararlı olduğu anlamına gelmiyor.

Beşinci fark ise doğal tütünün ömrü kısadır, sigara ise olabildiğinde paketinizi açmadan durabilmektedir. Buda içindeki katkı maddelerinden kaynaklandığını bize göstermektedir.

Konu ile ilgili soru, görüş ve yorumlarınızı bize iletebilirseniz buradan yayınlanması sağlarız. herkese sağlıklı günler dileriz.

2 thoughts on “Tütün İle Sigara Arasındaki 5 fark

  1. Sigara içmediğimde elim ayağım titremeye başlıyor murattı içen biriyim bir kaç gündür Tütün kullanmaya başladım fakat sigaranın yaptığı etkiyi yapmıyor sigara titrememi alıyor ama Tütün içtiğimde devam ediyor bu ne ile alakalı olabilir

    • Sayın takipçimiz,

      Sarma Tütün içmeye yeni başladığınız için bunun olması normaldir. Hatta Paket sigaradan almış olduğunuz haz ve tadı almıyor olabilirsiniz. Dediğimiz gibi Paket sigaradan Sarma Tütüne geçiş evresinde bunların yaşanması normaldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir