Tütün sararken neler yapılması gerekiyor? Sigara tiryakilerin ceplerini fazlasıyla yıpratmaya neden olan sigara zamları şu günlerde pekte işe yaramıyor gibi duruyor.

Tütün Sararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tütün sarmak için yapılması gerekenler bilinirse keyif iki katına çıkmaktadır. Sigara keyfine büyük bir alternatif sunmakta olan Adıyaman tütünü ile artık cepler yanmıyor. Tiryakiler daha fazla sigara keyfine sahip olabiliyor.

Şu sıralar sigaraya art arda getirilen büyük zamlar, bütçemizin büyük bir kısmını bu özel gidere ayırmamıza neden olmaktadır. Gelir düzeyine bakıldığında ise ülkemizde pek çok ki sigaraya gelen zamlar yüzünden sigara keyfini azaltmakta ya da diğer ihtiyaçlarını bir kenara bırakmak zorunda kalmaktadır. Bir taraftan bırakma isteği hüküm sürerken diğer bir taraftan da sigara içmekten bir türlü vazgeçilememektedir .Peki, ne yapmak gerek? Ekonomik sigara keyfi nasıl olmalıdır?

Adıyaman tütünü nasıl sarılır?

 

Sigara içmenin en ekonomik ve popüler yöntemini bulmak ve bu keyfe bir ömür boyu sahip olabilmek gerek.

O zaman hep birlikte sigara sarmakla işe başlayalım.  Bunun için en temel ihtiyacımız tütün ham maddesidir. Hazır paketler halinde satın aldığımız sigaraların içerisinde hangi kimyasal maddelerin yer aldığını hepimiz az çok biliyoruz.

Fakat Adıyaman tütünü oldukça doğal ve işlenmemiş bir ütün türüdür. Ülkemizin farklı şehirlerinde kullanılmaya başlanan Adıyaman tütünü, oldukça ekonomik fiyatlardan oluşmaktadır.

Büyük sigara tiryakileri bile bu özel tütün türünü kullanmaya başladıkları andan itibaren halinden oldukça memnun. Sigara değişimi konusunda hiçbir sorun yaşanmadan sigara içmeye devam etmektedirler.

Tütünü sararak sigara haline getirmek için biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.  Bir kutu filtre satın alarak toplam 200 adetten oluşuyor. Filtreye tütünleri uygun bir biçimde yerleştirerek makine ile sarmanız gerekmektedir.

Hızlı ve pratik bir sarım için fiyatı 5 tl civarında bulunan sigara sarma makinesi ile kısa sürede 200 adet Adıyaman tütününü sigara haline getirebilirsiniz.

Son dönemlerde filtre fiyatlarında küçük bir artış olsa da tütün fiyatları hala ekonomik bir durumda.

Makine ile sigara sararken tütünü makineye en uygun biçimde yerleştirmeniz gerekmektedir ardından filtreyi tepsiye takarak tek bir hareket yardımı ile makineyi çekerek bir adet sigarayı ortaya çıkartmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir