Tütünde nelere dikkat edilmelidir sorusunu genelde yeni başlayanlar merak etmektedir. Yıllarca hazır paket içmiş birinin tütünü körlemesine alması gerek damak tadı gerekse kokusundan rahatsız olarak hazır paketlere tekrar yönlendirmektedir. Bunun için tütün alırken dikkat edilmesi gereken konuları bilerek istediği ayarda tütün bulabilirler.

Tütünde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tütünde nelere dikkat edilmelidir sorusunun en önemli cevabı daha önce içtiğiniz A marka hazır sert içimli sigara markanıza en yakın tütünü bulmaktır. Özellikle batı kesimlerinde rengi altın sarısı olan parlak tütünler Adıyaman tütünü yada Çelikhan tütünü adı altında satılmaktadır. Tütün alırken renginin çok sarı ve parlak olması tütünün kaliteli değil asitli yani kükürt ile işlenmesinden dolayı oluşmaktadır. Bu işlemde tütünün kalitesini bozarak Adıyaman tütünün adını lekelemektedir. Asit yani kükürt katılmış tütünlerde ekşimsi bir tat olur bunu özellikle tiryakiler çok iyi ayırt ederler. Daha önce içtiğiniz hazır sigaranızı biz gerçek Adıyaman tütünü satıcılarına söyleyerek size en uygun tütünü almanız konusunda yardımcı olacağız. İlk defa tütüne başlayacak iseniz bunu mutlaka belirtin. Ve unutulmaması gereken en önemli konu ise ilk kez tütün içecek olan tiryakiler için ilk içtiğiniz tütünde boğazınızda yanma ağzınızda acı bir tat genellikle olacaktır. Bir kaç içimden sonra alışacaksınız dır. Tütün külünün rengi de tütünün kalitesini göstermektedir. Açık beyaz ve gri renkte bir kül bırakıyor ise o tütün kalitelidir. Koyu gri ve siyah ise o tütün kalitesiz tütündür. Eğer hafif bir sigara içiyor iseniz aldığınız tütün kaliteli bile olsa size ağır gelecektir. Bunun için en doğru seçim içtiğiniz sigaranın markasını ve içim derecesini biz satıcılara belirterek size en uygun tütünü temin etmeniz konusunda yardımcı olacağız.

2 thoughts on “Tütünde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Bizi aydınlattığınız için sağolun ben uzun zamandır kısa lark içiyorum iki aydır tütün içmeye başladım ama bir türlü damak tadıma uyan tütün bulamadım aldığım yerlere en iyisini verin diyorum ama yine aynı napmam lazım yardımcı olurmusunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir